Cum sa aveti grija de iepuroaica si puii sai

Adaugat de george la data 21.01.11.

13 comentarii

MANIPULAREA PUILOR iepurica

Trimis de Anonim la Vin, 05/27/2011 - 02:15.

MANIPULAREA PUILOR iepurica trebuie intotdeauna sa aibe fan uscat,lucerna cel mai indicat inainte de a naste sau dupa ce naste cu o zi ia singura face un cuib  in locu in care i place ei .daca pui nu sant in acel loc trebuie sa i m utati voi.manusa unic folosinta pe care o veti lasa tot timpul in sacu cu fan pentru a prinde mirosu acesta.(in cazu in care este o urgenta si va trebui sa i mutati cu mana prima data se va indeparta iepurica imediat retineti imediat si veti umbla la ei intotdeauna sa nu vada iepurica.bun dupa ce ati terminat iati mutat iati controlat etc.patrunjelu este scaparea se ia 3 sau 4 fire de patrunjel si se fac ghem si se taie in un capat cu care sa freaca pe capul iepurici in jos pana in dreptul ochilor nu mai jos si apoi se da si pe puiuti peste tot doar foarte putindar nu apasat si veti lasa patrunjelu in cusca nu langa pui si cand o veti baga in cusca sa o lasati langa patrunjel daca il mananca i si mai bine.(nu dati mult patrunjel in timpul alaptari nu este bine,ci doar dupa)

daca poate cineva sa ma ajute

Trimis de Anonim la Mie, 06/08/2011 - 05:49.

daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat urgent am iepurasi de o saptamana si a murit iepuroaica unka nu stiu de ce dar nustiu cum sa procedez cu pui ei au ochisori intre deschisi chiar deschisi si au dintisori dar nu  mananka ke trebue sa fak ce sa le dau caci lapte cu siringa am incercat dar degeaba nu vor VA ROG URGENT va astept cu o soluti pe id o_pustoayka_krymynala

incearca sa le dai o alta

Trimis de Anonim la Joi, 10/13/2011 - 10:34.

incearca sa le dai o alta iepuroaica ce are mai putini pui

 

DUTE LA UN MEDIC VETERINAR

Trimis de Anonim la Mie, 05/02/2012 - 11:05.

DUTE LA UN MEDIC VETERINAR SAU CAUTA O DOIC IEPUROICA CARE POTE SAI ALAPTEZE  IN PRICIPIU CELE MAI BUNE RASA DE IPUROICA PENTRU ALAPTAT ESTE IEPURICA OLADEZA  

 

Iepurita mea a fatat iar puii

Trimis de Anonim la Lun, 05/21/2012 - 13:39.

Iepurita mea a fatat iar puii nu sunt in cuib. Unul era mort iar altul era muscat de ureche. Am voie sa pun mana pe ei?

iai iepurasi si tinei la sinu

Trimis de Anonim la Mar, 05/22/2012 - 13:50.

iai iepurasi si tinei la sinu mamei cu gurita la tita si apoi sa in vata sa suga singuri ok pa

 

am o intrebare mie mea murit

Trimis de Anonim la Mar, 09/11/2012 - 05:13.

am o intrebare mie mea murit iepuroaica,si au ramas zece iepurasi au doua zile ce sa le fac sa traiasca,ajutatima ii rasa german

Doamne fereste , imi pare f

Trimis de Anonim la Vin, 01/04/2013 - 12:27.

Doamne fereste , imi pare f rau de fapta de mai sus, Gina Craiova.

 

in acest caz nu mai ai ce

Trimis de Anonim la Joi, 01/24/2013 - 04:40.

in acest caz nu mai ai ce face .doar daca ai pe cineva care are la fel iepurasi si poti sa ii treci la doica adoptiva ,in acest caz trebuie luate masuri de precautie ca mama doica sa ii accepte .adica frecarea mamei cu o planta mirositoare si a puilor .

am oiepuroaica cred ca isi

Trimis de Anonim la Joi, 02/21/2013 - 10:38.

am oiepuroaica cred ca isi mananca puii ca nu ii gasesc ea isi face cuib nornal cred cai mananca ce sa fac

AM SI EU 2 IEPUROAICE SI 2

Trimis de Anonim la Vin, 04/05/2013 - 13:17.
  • AM SI EU 2 IEPUROAICE SI 2 MASKULI,UNA ESTE BELGIANA SI UNA FLUTURAS,CEA BELGIANA A FATAT IERI PE 4.04.2013 CU UN NUMAR DE VREO 7-8 PUIUTI.SI AM FOST FOARTE SURPRINS,DUPA UN INTERVAL DE 5-10 MINUTE M-AM DUS SA LE DAU MANKARE KA DE DAKA A FATAT IEPUROAIKA NORMAL,TREBUIE SA LE DAI MANKARE SI APA PROASPATA,KAND CE-MI VAD OCHII,IEPUROAIKA FLUTURAS ISI PREGATEA KUIBUL DAR EU NU STIAM KA IL PREGATESTE AM KREZUT KA I-A MANKAT KUM OBISNUIA SA FAKA ,,M-AM DUS LA TATA FURIOS SI I-AM SPUS:'IA LUTITU SI O GALEATA SI HAI SA TAIEM IEPUROAIKA''''AM MERS CU TATA LA IEPURI SI CE-MI VAD OCHIII,EA LINISTITA IN KUIB FATA IEPURASII IAM SPUS LU TATA GATA NU MAI II TAIEM,AM LASAT-O VREO JUMATATE DE ORA SINGURA KA SA FETE SI AM VENIT DUPAIA SI AM VAZUT-O KOMPLET OBOSITA ERA INTINSA PE BURTA ,MI-AM PUS MANUSINE DE UNIKA FOLOSINTA SI M-AM UITAT SI NU-MI VENEA SA KRED AVEA 13 PUIUTI DECI NU E NORMAL LA O IEPUROAIKA FLUTURAS,....AKUM CU VOI DOMNULUI DAKA VOR SA TRAIASKA DAR ESTE IMPOSIBIL AU TOATE KONDITIILE..................

nu cred ca iepuroaicele ar

Trimis de Anonim la Sâm, 04/06/2013 - 06:35.

nu cred ca iepuroaicele ar trebui sa fie castrate

am si eu o iepuroaica de casa

Trimis de Anonim la Mar, 11/12/2013 - 12:03.

am si eu o iepuroaica de casa de culoare gri ,am vazut ca masculul sa urcat pe ea ,acum aproape o luna pe 15 10 2013 am mutat-o singura intrun cotet si astazi 11 11 2013 am observat ca sta intinsa iam bagat fan  si a inceput sa il manance sa mai stea 

mai are si coceni uscati in cotet ,sper sa fete zilele astea !!! va rog sa imi spunetii ce sa fac  !!